NZa kostenonderzoek Huisartsen

Afdrukken
euros_papierIn 2008 vond het NZa Kostenonderzoek Huisartsen plaats onder zo'n 400 huisartsen in ons land. Inhoud en opzet van dit (verplichte) onderzoek is door de huisartsen scherp bekritiseerd. Deelnemers aan het onderzoek vormden de NZa Projectgroep die met juridische steun trachtte tot overleg te komen met de NZa. Een verzoek hiertoe werd opvallenderwijs bij herhaling afgewezen door de NZa.

De NZa Projectgroep werd onder andere door de Vrije Huisarts ondersteund bij haar actieve interventie naar de NZa. De LHV wees daarentegen een dringend verzoek van de NZa Projectgroep om ondersteuning af. Uiteindelijk luidde de conclusie van de NZa dat de huisartsen in 2006 een "overwinst" boekten op hun praktijkvoering van € 340 miljoen. Deze uitkomst was in 2009 voor minister Klink de legitimering zijn geplande bezuinigingen op de huisartsenzorg door te zetten en zelfs op te voeren.

Inmiddels is een klacht ingediend bij de Nationale Ombudsman over inhoud en opzet van het Kostenonderzoek. Roelof Moes, huisarts te Nijeveen, startte hiermee reeds in 2008 en zijn initiatief is in het afgelopen najaar ook formeel door de Vrije Huisarts, de NZa Projectgroep en VPHuisartsen (voorheen Comité WAKE UP!!) ondersteund.

Onderstaande brieven geven meer inzicht in deze materie:
Brief Nationale Ombudsman inzake het NZa Onderzoek 31-01-2010
Brief Nationale Ombudsman inzake het NZa Onderzoek 09-12-2009


VPHuisartsen - 20 februari 2010

Reacties  

 
# herman van nouhuys 04-11-2011 11:30
Met het dreigement van de overheid om tot een kostenonderzoek over te gaan bij tandartsen hebben de beroepsorganisa tie er voor gekozen om mee te doen met en verplicht experiment van vrije prijsvorming.

De huisartsen gaan staken en de tandartsen juichen zelfs.

Er is toch iets fundamenteels mis met het lezen en interpreteren van de wetgeving nog afgezien van de wijze waarop die tot stand komt.

Is het niet de hoogste tijd dat alle aanbieders op enigerlei wijze een gecombineerd bezwaar indienen bij het Europese Hof /en de Commissie mensen rechten?

Met vriendelijke groet,
Herman van Nouhuys, tandarts
Antwoorden | Antwoorden met citaat | Citeer
 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

Share to Facebook Share to Twitter Share to Linkedin Share to Google