Bent u tevreden over de uitwerking van afspraken in het hoofdlijnenakkoord?
Met veel moeite is er vorig jaar een Hoofdlijnenakkoord gesloten voor de periode 2019-2022. VPHuisartsen heeft hierover eerder bericht.
Belangrijke voorwaarde in het hoofdlijnenakkoord was dat de NZa zou toezien op het proces: worden de gemaakte afspraken ook daadwerkelijk nagekomen?. In het afgelopen najaar bleken er grote problemen te zijn in sommige regio’s (de casus Zilveren Kruis): en we hebben meer klachten gehoord. Zo is het punt ‘meer tijd voor patiënt’ en ‘indexering’ lang niet altijd duidelijk naar voren gekomen in de nieuwe contracten (of bleef een duidelijke aanpassing van een nog lopend contract uit).
Huisartsen kunnen tot en met woensdag 27 februari een enquête invullen waarin u kunt aangeven in hoeverre u de afspraken uit het Hoofdlijnenakkoord terug ziet in het contract en in de dagelijkse praktijk.
De enquête is buiten ons om opgesteld, in samenwerking met de ondertekenaars van het akkoord (VPH is hierbij geen partij geweest). We vermoeden dat de individuele huisarts niet meteen alle antwoorden uit zijn of haar mouw schudt. Echter: dit is wel een belangrijke kans om onze mening over de contractering van 2019 uit te spreken. Met deze antwoorden in de hand zal de NZa tot handhaving over kunnen gaan. Als we ons niet laten horen, zal dit tot verkeerde conclusies kunnen leiden.
https://www.formdesk.com/nederlandsezorgautoriteit/Monitor_hoofdlijnenakkoord_huisartsen